Jakub Jakl a Martin Krč získali finanční podporu na sezónu 2024!

28.11.2023
FOTO: Radek Lavička
FOTO: Radek Lavička

Na začátku září jsme spustili na našem instagramu výzvu, určenou motokrosovým závodníkům. Kdokoliv si mohl přes naše webové stránky požádat o finanční podporu na sezónu 2024.

Přišlo nám desítky žádostí, z nichž měli členové našeho spolku za úkol vybrat jednoho jezdce. Nicméně rozhodnutí nebylo jednoduché, a tak byli vybráni hned dva - Jakub Jakl a Martin Krč. 

Slavnostní vyhlášení a předání šeku proběhlo na druhém ročníku galavečera Moto Gala Night 11.11.2023 v pražské restauraci Columna.


Jakub Jakl

,,Mám za sebou hodně práce. Od malička jsem jezdil seriál Nova Motocross Cup. Nikdy bych neřekl, že bych mohl jet "republiku" natož jí vyhrát. V roce 2019, kdy jsem právě tento seriál ve třídě 85 vyhrál, jsme se rozhodli další rok zkusit juniorský mistrák. Nedávali jsme si žádné přehnané cíle. Byli jsme rádi, když jsem se umístil do TOP 20. V roce 2021 jsem se chtěl pravidelně umísťovat do TOP 10, to se mi i celkem dařilo. V roce 2022 mě čekal přestup na 125. Celou sezónu jsem jezdil kolem 15.místa, až na posledním závodě jsem ukázal, že na to mám a odvezl jsem si 5.místo. Přes zimu jsem se dost připravoval abych v roce 2023 ukázal na co mám. Na prvním závodě jsem stylem start cíl vyhrál. Takový výsledek jsem upřímně nečekal a to mě nakoplo ještě víc (pozn. Jakub vyhrál titul). Chtěl bych pokračovat další úspěšnou sezónou i v roce 2024, ale upřímně hodně to závisí i na financích," popsal Kuba v žádosti. 

Martin Krč

,,Příprava a závodění je velice finančně náročná záležitost. Myslím si, že ještě nepatřím do starýho železa a mám stále co ukázat. Od výše rozpočtu na sezónu se odvíjí i připravenost a následné výsledky," uvedl Martin v žádosti.

A na co použije obdržené peníze? ,,Dávám dohromady peníze na zimní přípravu ve Španělsku, kam bych chtěl společně s klukama odjet v únoru. Z darovaných peněz uhradím ať už ubytování, náklady na cestu, benzín, pneumatiky, nebo samotné poplatky za tréninky. Takový výlet výjde na určitý obnos peněz, takže mi vaše podpora určitě ve velké míře pomůže v mé přípravě na novou sezónu 2024."


Partneři