Máme to 2,5 hodiny cesty, a tak jsme se rozhodli vyrazit podpořit Čechy a Slováky (a taky našeho italského borce Andreu Rossiho) do německého Teutschenthalu na MXGP. Počasí bylo nemilosrdné. Teplo a dusno střídal vítr a průtrž deště klidně i několikrát denně.

Jak jistě víte, v únoru jsme vydražili blok s plakáty a autogramy Mistrů světa, který jsme "ulovili" na FIM Awards. Majitelem bloku je Ľubo, zapálený motokrosový fanoušek ze Slovenska. No "zrazu sa stal" partnerem něčeho speciálního, což ho velmi potěšilo.

Zlatý Volant je nejstarší českou motoristickou anketou, která existuje již od roku 1976 a uděluje se nejlepším automobilovým závodníkům. Hlavní trofeje se předávají v pěti kategoriích zahrnujících všechna odvětví automobilového sportu. Trofej v rámci ankety převzali v minulosti i Michael Schumacher, Mika Hakkinen či David Coulthard.

Matyáš, ale všichni mu říkají Maty, mladý kluk z Ústeckého kraje, který od svých pěti let jezdí na motorce a miluje to! Rád na sobě pracuje a chce se každým závodem zlepšovat. Rozhodli jsme se tedy, že jej v sezóně 2024 materiálně podpoříme a vezmeme si jej pod svá křídla.

Je to tady! Známe termíny všech MX závodů. Pojďme si tedy přehledně shrnout, co nás čeká v sezóně 2024.

Seniorku letos čeká celkem sedm závodů. Jako osmý závod jsou vypsaná družstva v Dalečíně. Junioři a ženy se dočkají šesti závodů. U našich slovenských sousedů se jezdci v rámci MX OPEN mohou těšit na čtyři závody.

V listopadu jsme se díky spolupráci s MOTOLEVEL.com zúčastnili akce FIM Awards, kde jsme nechali mistry světa podepsat jeden blok s plakáty navíc. Blok obsahuje celkem 40 plakátů, včetně autogramů. Rozhodli jsme se, že vzhledem k hodnotě, jakou má, o něj uspořádáme aukci.

Jak už jsme vás informovali, o prvním prosincovém víkendu se v Liverpoolu uskutečnila významná akce FIM Awards, kde se udílely zlaté medaile letošním Mistrům světa.

Na začátku září jsme spustili na našem instagramu výzvu, určenou motokrosovým závodníkům. Kdokoliv si mohl přes naše webové stránky požádat o finanční podporu na sezónu 2024.

Přišlo nám desítky žádostí, z nichž měli členové našeho spolku za úkol vybrat jednoho jezdce. Nicméně rozhodnutí nebylo jednoduché, a tak byli vybráni hned dva - Jakub Jakl a...

Díky letošní spolupráci s MOTOLEVEL.com jsme se dostali také na MXoN v Ernée, což vedlo k další skvělé spolupráci, a to rovnou na článku pro CZECH MOTOCROSS časopis, který vzniká pod rukama skvělého týmu profesionálů.

Na 160 stránkách kvalitního obsahu se můžete dočíst o všem, co nám sezóna 2023 přinesla.

PŘEDPRODEJ nového čísla a...

Celkem 390 lidí navštívilo 11.11.2023 druhý ročník Moto Gala Night v pražské Restauraci Columna. Tématem večera bylo tentokrát MMA jako symbol bojovnosti a tvrdé práce motokrosařů.

V rámci zahajovací show vystoupil rapper Erik Gábor alias Refew se svojí motivační písní "Než světla zhasnou", za kterou získal platinovou desku. Píseň je o pádech...

O víkendu 6. - 8. října 2023 se uskutečnil 76. ročník Monster Energy FIM Motocross of Nations. Celkem 37 národních týmů vybralo své tři nejlepší jezdce, kteří bojovali o velmi ceněnou Chamberlain Trophy. Závody se přitom měly ve francouzském Ernée konat už v roce 2020, ale kvůli pandemii COVID-19 byly zrušeny. Moto Club Ernée byl navíc v rámci MXGP...

Další sezóna HT WOOD MMČR motokrosu je za námi. Závěrečný závod se odjel v neděli 1. října na trati v Přerově. Byť bylo téměř jasné, komu budou tituly rozdány, čekalo se do poslední chvíle, zda ještě nezasáhne "vyšší moc" (chyba jezdců, zranění, technika). Mohli jsme tak sledovat napínavé souboje.