ROZHOVOR: Jakub Jakl, juniorský Mistr ČR v kategorii 125ccm!

26.09.2023

Na začátku sezóny ho nikdo neznal. Stačilo mu vyhrát jeden závod a vše bylo jinak. Řeč je o novém juniorském mistrovi ČR v kategorii 125ccm, Jakubovi Jaklovi. Máme pro vás exkluzivní rozhovor s tímto talentovaným závodníkem.

FOTO: archiv JG Moto Action, z.s.
FOTO: archiv JG Moto Action, z.s.

Co se stalo, že si takto raketově vystřelil a dotáhl to až na juniorského mistra ČR?

Určitě to byl kus cesty a velké práce. Nikdy bych neřekl, že bych toho mohl dosáhnout. Vždy jsem věděl, že mám potřebnou rychlost, jen ta výdrž tam nebyla. Stačilo vyhrát jeden závod a hned jsem věděl, že ve mě něco je. Začal jsem si věřit.

Kdy sis začal uvědomovat, že by si letos mohl získat titul?

Až po předposledním závodě v Karlíně, kdy jsem měl 11 bodů náskok na druhého. V ten moment jsem si začal uvědomovat, že bych to mohl udržet a opravdu titul získat.

Jak si se připravoval na poslední závod a byl si nervózní?

Na poslední závod jsem se nijak neobvykle nepřipravoval. Bral jsem to jako každý jiný závod. Věděl jsem, že nesmím být nervózní, ale to se mi nepodařilo. Nervozita se dostavila před první jízdou. Naštěstí jsem to ze sebe setřásl, snažil jsem se si jízdu hlavně užít a dělat, že vlastně o nic nejde.

Svůj titul si oslavil pádem v cíli. Odnesl sis nějaké zranění? Měl si vůbec už někdy nějaký vážnější úraz z motorky?

Ano, bohužel jsem v cíli svůj titul oslavil víc, než jsem chtěl. Naštěstí jsem si z toho pádu žádné zranění neodnesl, byl jsem jen trochu potlučený.

Naštěstí mě zatím nepotkalo žádné velké zranění a doufám, že ani nepotká Jednou jsem měl zlomenou ruku a 4x klíční kost.

Kdo ti nejvíce v sezóně pomohl a komu bys chtěl poděkovat?

Určitě bych chtěl nejvíce poděkovat tátovi, který to vše financuje.Všechny závody a tréninky se mnou objíždí a podporuje mě v tom. Samozřejmě děkuji i mamce, bráchovi, celé rodině, týmu a sponzorům. V neposlední řadě také mému trenérovi Petrovi Masaříkovi. 

Jaké cíle máš v sezóně 2024?

V příští sezóně pojedu třídu MX2 na čtyřtaktní KTM 250 a můj cíl je odjet celý juniorský šampionát, kde bych se chtěl pravidelně umisťovat do TOP 10 a třeba i TOP 5. Určitě se koukneme na nějaký seniorský mistrák, kde bych chtěl hlavně posbírat zkušenosti.


Jakub Jakl,  16 let

Studuje Sportovní management.
Motokros začal jezdit ve 4 letech.
Tým v roce 2023: Starling Cross Team.
Největší úspěch v MX: Jednoznačně titul mistra republiky v kategorii 125ccm.


Fotografie: Jana Terešáková 

FOTO: Jana Terešáková
FOTO: Jana Terešáková
FOTO: Jana Terešáková, Návrh triček: Denisa G.Fousová - JG Moto Action, z.s.
FOTO: Jana Terešáková, Návrh triček: Denisa G.Fousová - JG Moto Action, z.s.