Jan Wagenknecht se vrací a oznamuje svou účast v závodě dvoutaktů v Lokti!

05.06.2024

Jan Wagenknecht se vrací na startovní rošty a má novou motivaci! Chce si letos stoupnout na stupně vítězů v Lokti, těšit se na něj můžeme v závodu dvoutaktů. Právě Honza je posledním jezdcem, který doplní JG Moto Action Motoprox Racing Team. Toto eso v rukávu čekal málokdo!


Honza poprvé sedl na motorku ve svých pěti letech. Jako většinu závodníků jej k motokrosu přivedl jeho táta. Patří mezi velmi oblíbené a nadané jezdce. Pravidelně se v rámci českého šampionátu umisťoval na stupních vítězů. Zkušenosti má také z německého mistráku ADAC. V roce 2021 se zúčastnil také Motokrosu národů v italské mantově pod vedením Jiřího Jankovského, což vnímá jako svůj největší úspěch. Není se proto čemu divit, že si spolek vybral pro podporu právě jeho.

Fanouškům na závodech velmi chyběl. Naposledy jsme ho viděli závodit v roce 2023 na ADACu v Bielsteinu, kde si dotrhal vazy v levém koleni, i přesto nastoupil o pár týdnů později do závodu v Petrovicích, ale bohužel závody nedokončil a začal léčbu, která trvala doposud. ,,Zranění se mi nevyhýbala, avšak toto zranění vnímám jako zatím své nejhorší," okomentoval Honza.

FOTO: Karolína Hůlová
FOTO: Karolína Hůlová
FOTO: Jana Terešáková
FOTO: Jana Terešáková

Na jeho návrat jsme si museli počkat rok, ale už brzy jej uvidíme opět závodit, a to za tým HT Group Racing Team. S jistotou můžeme říci, že se ukáže 30. června na seniorce v Klukách.

Jak se těší na závod v Lokti?

,,Do Lokte se těším hodně. Je to akce, která se koná jednou do roka a nikde jinde není taková atmosféra, jako na domácím GP. Můj cíl je hlavně závod dokončit ve zdraví a k tomu se pojí i celkový výsledek. Jsem moc rád, že mě Pepa Gažúr oslovil a můžu být součástí závodů v Lokti," řekl Honza.


Jezdci nedostanou pouze zmíněnou finanční podporu. Díky spolupráci s MOTOPROX Racing Team a SP Moto (KTM Prešov), kteří jsou oficiálními partnery této iniciativy, obdrží (vzhledem k Honzovo účasti) nakonec tři z nich také dvoutaktní motorku značky KTM 250 SX 2024, včetně náhradních dílů a dalšího příslušenství od obchodu GREGY. O design motorek se postará Tomáš Pravda z N1Designs, který vytvářel design například i slovenskému týmu na MXoN 2023. Dále je pro ně připraven pitný režim ve formě funkčních nápojů s vitamíny a minerály DrWitt, originální stojánky a výfuky značky Doma Racing od MX777. K dispozici budou mít také gripy od 69components, pneumatiky od MX-TECH a mnoho dalšího.

Doražte Honzu a další jezdce povzbudit!

,,Pro jezdce a jejich fanoušky bude přichystáno komfortní zázemí s občerstvením. Chtěli bychom uspořádat také autogramiádu, a to ve stanu Different RACEWEAR, který našim jezdcům vyrobí custom dresy, ale také volnočasové oblečení celému týmu. Je na co se těšit a doporučujeme sledovat naše sociální sítě (instagram @jgmotoaction), aby vám nic neuniklo," přiblížil Josef Gažúr, předseda spolku JG Moto Action, z.s.

Navštivte motokrosový areál Loketské serpentiny v Lokti, kde se ve dnech 20. - 21.7. 2024, bude konat Mistrovství světa v motokrosu ve třídách MXGP a MX2. Stejně jako v předchozích letech bude součástí závodů vložený závod ze série podniků EMX 2T a jednorázový finálový závod o titul FIM EUROPE MISTR EVROPY V MOTOKROSU ve třídách EMX 85 + EMX 65.

Vstupenky můžete zakoupit ZDE nebo přímo na místě.