Marek Krejčí se po 10 letech vrátil na trať v Lokti, aby zabojoval o titul Mistra Evropy!

20.07.2023

Největší český motokrosový svátek - MXGP v Lokti nad Ohří byl opravdu vydařený, a to nejen co se týče počasí, organizace a zvučných jmen, která se v Lokti objevila.

V rámci MXGP se jelo také Mistrovství Evropy, kde v kategorii EMX 2T zabojoval jezdec, který získal podporu od našeho spolku, potažmo partnerů, které jsme pro něj získali - Marek Krejčí. Ten se na "Loketské serpentýny" vrátil po 10 letech, aby na nové motorce Fantic XX 250 2T poměřil své síly s dalšími českými i zahraničními závodníky.

Kvalifikace byla rozdělena do 2 skupin. Do poslední chvíle to měl Marek v kapse , držel se mezi 15.-20. místem, ale bohužel v posledním kole jej o desetinu předjel jiný český závodník a Marek se tak posunul na místo náhradníka. Šanci závodit nedostal.

Zklamání bylo téměř hmatatelné, ale bohužel se nemohlo dostat na všechny. Z celkem 56 závodníků se mohlo kvalifikovat 40 z nich. I tak tuto zkušenost všichni vnímáme jako velmi cennou.

Marek běžně závodí na čtyřtaktní KTM a to primárně Mistrovství Německa kategorie Open. Pro závod Mistrovství Evropy jsme mu pomohli sehnat hned několik partnerů, kteří mu poskytli materiální podporu. Dále profesionálního mechanika, machra přes tlumiče - Honzu Nováčka. A postarali jsme se mu také o zázemí v depu.