Spolek JG Moto Action, z.s. si u příležitosti 1 roku od jeho založení připomíná své úspěchy

11.05.2024
Moto Gala Night, Scrub&Talk či Czech MX News. Minimálně jeden z těchto projektů určitě znáte. Josef Gažúr a Denisa Gažúr Fousová se přesně před rokem rozhodli založit spolek JG Moto Action, z.s., pod kterým vedou všechny své projekty a aktivity zaměřující se na podporu motokrosu v České republice. Jakých úspěchů se jim podařilo za tu dobu dosáhnout a co dalšího plánují?

,,První rok byl plný vzrušení, úspěchů a výzev. Jako zakladatel tohoto spolku, který se vášnivě věnuje rozvoji motorsportu, zejména oblasti motokrosu, jsem hrdý na to, co jsme společně dokázali," řekl hned v úvodu Josef Gažúr, předseda spolku JG Moto Action, z.s.

A nejsou to jen plané řeči. Momentálně mají aktivní 4 projekty, které se zaměřují na stmelování motokrosové komunity, mediální činnost, ale hlavně na podporu a ocenění úspěchů jezdců. Za rok působení podpořili díky svým partnerům hned 5 jezdců materiálně a další 2 finančně. Dostali se na akce jako je vyhlašování mistrů Slovenské republiky, které pořádá SMF (Slovenská motocyklová federácia) nebo FIM Awards, kde se jim podařilo udělat rozhovor s jezdci jako je Jorge Prado, Andrea Adamo či Billy Bolt. Pro 19 fanoušků superkrosu dokonce nedávno uspořádali zájezd na Floridu do Daytony.

Nutno podotknout, že jako spousta motokrosových nadšenců se těmto aktivitám věnují ve svém volném čase, tedy po práci a o víkendech.

A co plánují dál?

,,Letos jsme přišli s novou iniciativou, na kterou je momentálně upřená veškerá naše pozornost. Jedná se o blížící se závody v Lokti, kde budeme mít několik jezdců, pro které jsme sehnali podporu na závod EMX 2T. Již jsme odhalili prvního jezdce - Andreu Rossiho a další budou následovat po závodech v Pacově. Hned po Lokti začneme naše síly soustředit plně na 3.ročník galavečera Moto Gala Night, na který spustíme prodej vstupenek už v červnu," uvedla Denisa Gažúr Fousová, členka spolku JG Moto Action, z.s.

Doufáme, že spolek čeká další úspěšný rok. Detailní shrnutí za kalendářní rok 2023 najdete ve výroční zprávě ZDE.


O JG Moto Action, z.s.

Spolek byl založen v roce 2023 bývalým motokrosovým jezdcem, komentátorem a zpravodajcem Josefem Gažúrem za účelem podpory, zviditelnění a rozvoje motokrosu v České republice, o což se dlouhodobě snaží.