Účast Dana Mandyse na závodech MXGP v Lokti nad Ohří byla od začátku do konce otazníkem.

12.08.2023

Úterý večer, čtyři dny do MXGP v Lokti nad Ohří, největší motokrosové události v České republice, se u Danovo přihlášky rozsvěcí zelená. Znamená to, že zažije premiéru na Mistrovství světa a ještě ke všemu na domácí trati. Umístil se celkově na 21.místě a odvezl si 2 světové body. Nikdo z nás asi nezapomeneme na jeho kvalifikační jízdu, kdy byl na začátku součástí hromadného pádu, při kterém mu praskl pásek na kalhotách, takže celou dobu jel s půlkou zadku venku.


Na všechny jeho jízdy byla opravdu radost pohledět obzvláště na tu poslední, kdy na záda dýchal dalšímu českému jezdci Martinu Venhodovi. Byl to krásný souboj, který nakonec Dan neurval, ale i tak jsme na něj pyšní. 

Ale vraťme se na úplný začátek. 

Když jsme na MMČR v Pacově mluvili se závodníky o blížícím se MXGP v Lokti nad Ohří byli jsme překvapeni, že pouze hrstka z nich měla letos ambice poměřit svou rychlost se světovou špičkou. Jinak na tom nebyl ani Dan. Nenapadlo ho, že zrovna letos už by se mohl zkusit přihlásit a splnit si svůj závodnický sen, chtěl sbírat zkušenosti. Jenže na co čekat? Danovi se naše diskuze rozležela v hlavě a jen o pár dní později jsme řešili s paní Vaňkovou z Autoklubu, jestli je ještě možnost přihlásit jezdce do závodu, jak postupovat a všechny detaily.

Jsme rádi, že jsme mohli být u začátku Danovi cesty za snem a těšíme se na další jeho úspěchy.