Czech MX News

Poskytujeme vždy aktuální informace z české motokrosové scény. Dění ze závodů, foto a video reporty, rozhovory, hodnocení, ankety, zajímavosti a mnoho dalšího. 


Aktuálně na Instagramu


Články

Matyáš, ale všichni mu říkají Maty, mladý kluk z Ústeckého kraje, který od svých pěti let jezdí na motorce a miluje to! Rád na sobě pracuje a chce se každým závodem zlepšovat. Rozhodli jsme se tedy, že jej v sezóně 2024 materiálně podpoříme a vezmeme si jej pod svá křídla.

Je to tady! Známe termíny všech MX závodů. Pojďme si tedy přehledně shrnout, co nás čeká v sezóně 2024.

Seniorku letos čeká celkem sedm závodů. Jako osmý závod jsou vypsaná družstva v Dalečíně. Junioři a ženy se dočkají šesti závodů. U našich slovenských sousedů se jezdci v rámci MX OPEN mohou těšit na čtyři závody.

V listopadu jsme se díky spolupráci s MOTOLEVEL.com zúčastnili akce FIM Awards, kde jsme nechali mistry světa podepsat jeden blok s plakáty navíc. Blok obsahuje celkem 40 plakátů, včetně autogramů. Rozhodli jsme se, že vzhledem k hodnotě, jakou má, o něj uspořádáme aukci.

Jak už jsme vás informovali, o prvním prosincovém víkendu se v Liverpoolu uskutečnila významná akce FIM Awards, kde se udílely zlaté medaile letošním Mistrům světa.

Na začátku září jsme spustili na našem instagramu výzvu, určenou motokrosovým závodníkům. Kdokoliv si mohl přes naše webové stránky požádat o finanční podporu na sezónu 2024.

Přišlo nám desítky žádostí, z nichž měli členové našeho spolku za úkol vybrat jednoho jezdce. Nicméně rozhodnutí nebylo jednoduché, a tak byli vybráni hned dva - Jakub Jakl a...

Díky letošní spolupráci s MOTOLEVEL.com jsme se dostali také na MXoN v Ernée, což vedlo k další skvělé spolupráci, a to rovnou na článku pro CZECH MOTOCROSS časopis, který vzniká pod rukama skvělého týmu profesionálů.

Na 160 stránkách kvalitního obsahu se můžete dočíst o všem, co nám sezóna 2023 přinesla.

PŘEDPRODEJ nového čísla a...

Celkem 390 lidí navštívilo 11.11.2023 druhý ročník Moto Gala Night v pražské Restauraci Columna. Tématem večera bylo tentokrát MMA jako symbol bojovnosti a tvrdé práce motokrosařů.

V rámci zahajovací show vystoupil rapper Erik Gábor alias Refew se svojí motivační písní "Než světla zhasnou", za kterou získal platinovou desku. Píseň je o pádech...

O víkendu 6. - 8. října 2023 se uskutečnil 76. ročník Monster Energy FIM Motocross of Nations. Celkem 37 národních týmů vybralo své tři nejlepší jezdce, kteří bojovali o velmi ceněnou Chamberlain Trophy. Závody se přitom měly ve francouzském Ernée konat už v roce 2020, ale kvůli pandemii COVID-19 byly zrušeny. Moto Club Ernée byl navíc v rámci MXGP...

Další sezóna HT WOOD MMČR motokrosu je za námi. Závěrečný závod se odjel v neděli 1. října na trati v Přerově. Byť bylo téměř jasné, komu budou tituly rozdány, čekalo se do poslední chvíle, zda ještě nezasáhne "vyšší moc" (chyba jezdců, zranění, technika). Mohli jsme tak sledovat napínavé souboje.

Letošní motokrosová sezóna doslova "utekla jako voda". V sobotu 23. září 2023 se v Klukách u Písku uskutečnil poslední závod MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen. Zároveň zde došlo i na slavnostní vyhlášení vítězů v každé kubatuře.

Pepa Gažúr u sebe doma přivítal aktuálního držitele červené tabulky v kategorii 125 2T Jakuba Jakla a mladého jedce Matyáše Nečase. Během 4 dnů se kluci zaměřili na fyzickou přípravu, ale také trénink startů či jízdu na různých typech tratí.

,,Myslím si, že jsme si camp užili. Dopoledne jsme měli většinou fyzickou přípravu a odpoledne jsme šli na ...

Adam Dušek se zúčastnil 7.1.2023 1.ročníku galavečera Moto Gala Night, který mimo jiné podporovala prodejna jízdních kol Martina Gmytriaka - MG24cyklo. Adam s Martinem se dali na galavečeru do řeči a dohodli se na spolupráci. Ani ne 2 týdny na to už si Adam v prodejně v Hodoníně vyzvedl jízdní kolo.

V únoru 2023 se nám podařilo navázat spolupráci s obchodem BONMOTO, kde najdete největší výběr moto vybavení. Nabídli nám motokrosové oblečení značky Kenny s výraznou slevou, což nešlo odmítnout. Měli jsme možnost se o tuto nabídku podělit, a tak jsme s sebou vzali motokrosového jezdce Matyáše Nečase, který si za velmi výhodnou cenu pořídil helmu...


Partneři 

Staňte se také partnerem a buďte vidět! Rádi zpropagujeme vaše produkty či služby.

2023